wtorek, 9 kwietnia 2013

#19- Idol?

wtorek, 9 kwietnia 2013
Jak podoba Wam się blog po metamorfozie? Szablon pobrałam z: http://zaczarowane-szablony.blogspot.co.uk/ :)
__________________
Od wczoraj przybyło mi 6 obserwatorów. Wiem, że to mała liczba, ale dla mnie znaczy wiele. Wchodząc dzisiaj na różne blogi wpadłam do Kasi Krause (obecnie wyskakuje, że blog został usunięty, a byłam na nim jakiś 3 godzinki temu). Opublikowana tam notka bardzo mnie zainspirowała. Kasia napisała o swoich idolach i ja również postanowiłam to zrobić.

Zacznijmy może od tego co znaczy słowo "idol". Według słownika definicji: "Osoba będąca obiektem czyjegoś szczególnego podziwu, graniczącego z kultem". Zgadzam się z nią w 100 procentach choć w moim przypadku kult tych osób to może zbyt wielkie słowo. Możemy posiadać idoli muzycznych, związanych z filmem, lub idoli codziennego życia np. członków swojej rodziny.


 • U mnie pierwsze miejsce zajmują wszystkie osoby, które broniły kraju podczas II wojny światowej. Gdyby nie oni nie byłoby nas teraz, lub żylibyśmy w jakimś państwie rozbitym pomiędzy Niemcy, a Rosję. Oddali swoje życie za ojczyznę i za to właśnie darzę ich tym definicyjnym "podziwem". Czytam masę różnych artykułów na temat tych żołnierzy i nie mogę uwierzyć. Często zastanawiam się czy sama zdałabym się na takie poświęcenie. Czasami jestem uważana za egoistkę, ale wydaje mi się, że w dobie kataklizmu byłabym gotowa bronić innych własną piersią.
 • Drugi punkt chciałabym poświęcić swoim dziadkom. Nie są może sławni, bogaci, idealni, ani nie zrobili niczego wielkiego, ale dla mnie są kimś wyjątkowym. Za to, że nawet w złej sytuacji umieją sobie poradzić. Zawsze są przy mnie i starają się mnie pocieszyć. No i lodówka u nich jest zawsze pełna (mój dziadek to mistrz zakupów!) 
 • No i przyszedł czas na muzykę. Jak się zapewne domyślacie napiszę tutaj o moich Beatlesach (John, Paul, George i Ringo). Uwielbiam ich po równo, ale w szczególności oczywiście Lennona. Szkoda, że nie ma go już z nami. "Hey Jude" w wykonaniu McCartneya jest moją ulubioną piosenką i taką pewnie pozostanie. The Beatles wprowadzili zamęt w swoich czasach. Są uznawani za najlepszy zespół w historii. Odnieśli wielki sukces. Zasługują na podziw każdego. Młode gwiazdy, typu Jake Bugg mogą się teraz na nich wzorować. 

 • Audrey Hepburn. Moim zdaniem, najpiękniejsza kobieta w historii. Wypromowała swój własny styl, który uwielbiam i który inspiruje masą "fashionistek" na całym świecie. Jest ikoną. Zna ją każdy. Popularna jest również jej podobizna w stylu popart. 
 • I na koniec moja ulubiona aktorka- Sandra Bullock. Uwielbiam jej filmy, jej uśmiech i ogólnie całą jej osobę. Promienieje przyjaźnią i naturalnością. Mogłabym w tym punkcie napisać różne inne panie (typu Julia Roberts, Kate Winslet), ale postanowiłam pozostać przy Sandrze. Nie znam jej historii, nie śledzę newsów, ani nic w tym stylu. Po prostu lubię oglądać jak gra. 
(źródło zdjęć- we heart it)

Każdy człowiek poddaje innym kryteriom swoich idoli. Próbuje się na nich wzorować, marzy o spotkaniu z nimi. Kim są Wasi? Piszcie. Chętnie przeczytam. 

Pozdrawiam, Kutnianka

13 komentarzy:

 1. Też lubię oglądać filmy z Sandrą Bullock. ;) Zawsze świetnie odgrywa swoją rolę. :)

  duchaa99.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Super post! :) Rzeczywiście fajny pomysł, żeby taki stworzyć :D

  ________________________________
  http://trufflowapielegnacja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny blog :D
  Zapraszam http://rooksana-roox.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny Blog , jestem pierwszy raz ale na pewno jeszcze wpadnę + obserwuję ;) a co to wpisu i o ludziach którzy bronili kraj to się zgadzam. Mieli odwagę , powinniśmy być im wdzięczni.


  zapraszam na mojego bloga -> http://carmelovaa.blogspot.no/ xd

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny wygląd i ciekawa notka;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dużo lepiej prezentuje się obecny wygląd ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę przyznać, że spodobał mi się ten post. :)
  http://donnerlemeilleurdenous.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. zgadzam się z tobą odnośnie polaków walczących za Polskę w czasie II wojny światowej. Oddali za ojczyznę życie. Są moimi bohaterami! ;)

  http://zycie-przyjazn-kosmetyki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajny post :)

  http://blogmadzidobrzeradzi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. masz rację! polacy walczacy o Polskę to wielcy ludzie!

  obserwuję i dzięki, że wpadłaś -klaudaiii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Sandra! <3
  Świetny pościk! :)
  Obserwuję ^^

  Pozdrawiam :)
  Angelikaa-world.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. nominuję cię do VERSATILE BLOGGER ADWARDS

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. Naprawdę wiele dla mnie znaczy.
Jeżeli chcecie bym weszła na Wasze blogi podeślijcie linka. Będzie mi prościej. Co jednak nie oznacza, że wyznaje zasadę obserwację za obserwację. Dodaję blogi, które naprawdę mnie ciekawią :) I tyle w tym temacie.

Pozdrawiam, Weronika

|Polne-Maki| Trochę mody, trochę kultury, książki, filmu, różnych zagadnień (W.) © 2014